Home » Bez kategorii » Warsztaty Eco Drive 6-7 październik 2012

Warsztaty Eco Drive 6-7 październik 2012

Ankieta:

Czy jesteś za tym, aby REGION OPOLSKI posiadał swój niepowtarzalny w skali kraju styl architektoniczny?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Kontakt:

Biuro Stowarzyszenia:
ul. Oleska 70
45-222 Opole

tel. 077 44 22 330
fax. 077 44 22 331
biuro@opolski-dom.pl

Siedziba stowarzyszenia:
ul. Piastowska 14
45-082 Opole

W dniach 6-7 październik 2012 roku odbyły się po raz pierwszy warsztaty Eco Drive 2012, których organizatorem było Stowarzyszenie „Opolski Dom”. Warsztaty zostały dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Stowarzyszenie „Opolski Dom” w tych dniach realizowało swoje cele statutowe poprzez promocję energooszczędnej jazdy samochodem osobowym. Część teoretyczna warsztatów odbywała się w salce konferencyjnej stowarzyszenia mieszczącej się w hali widowiskowo- sportowej „Okrąglak” w Opolu przy ul. Oleskiej 70 na terenie odbywających się 41 Opolskich Targów Budownictwa „Mój Dom”. Część praktyczna warsztatów odbywała się na trasie wyznaczonej ulicami miasta Opola. Trasa była wyznaczona przez pracowników naukowych Politechniki Opolskiej w celu efektywnej oceny umiejętności nabytych podczas zajęć teoretycznych w praktyce, czyli w ruchu ulicznym. Do dyspozycji uczestników warsztatów były cztery samochody : Ford Focus, Nissan Note oraz dwa Renault Clio. Uczestnicy warsztatów, którzy przejechali wyznaczoną trasę w jak najkrótszym czasie a jednocześnie  zużywając przy tym najmniej paliwa otrzymali nagrody rzeczowe.

Pierwszego dnia warsztatów część teoretyczną warsztatów prowadził dr inż. Ireneusz Hetmańczyk z Katedry Pojazdów Drogowych i Rolniczych Politechniki Opolskiej. Zajęcia teoretyczne odbywały się o każdej pełnej godzinie. Wszyscy uczestnicy części teoretycznej mieli możliwość spróbowania swoich sił w praktyce.

Poniżej kilka fotografii z pierwszego dnia warsztatów.

O godzinie 13 00 pierwszego dnia warsztatów miał miejsce pokaz ratownictwa medycznego, przeprowadzony przez profesjonalnego ratownika medycznego.

Stoisko na placu przed Halą Okrąglak Warsztatów Eco Drive, gdzie uczestnicy rozpoczynali cześć praktyczną warsztatu.

Poniższe fotografie przedstawiają laureatów warsztatów dnia 06.10.2012roku.